Василь Яніцький назвав три причини чому він підтримав проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції»

Нещодавно нардеп від БПП «Солідарність» Василь Яніцький для «Четвертої влади» назвав три причини чому він підтримав проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)» реєстр. № 3755.

Подаємо основні тези:

«1. Знято обмеження для прийняття рішення про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій.

Причина перша і головна: цим Законом скасовано скандальні зміни, що 25 грудня 2015 року були внесені до Закону України «Про запобігання корупції», і які передбачали відтермінування початку роботи системи електронного декларування «не раніше 1 січня 2017 року». Акцентую особливу увагу на тому, що словосполучення «не раніше 1 січня 2017 року» створювало правові підстави для того, що система електронного декларування могла бути «запущена» і пізніше цієї дати.

2. Державіні службовці будуть декларувати свої доходи і видатки у формі електронної декларації за 2016 рік.

3. Питання кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Третя причина мого голосування за вказані зміни полягає у тому, що ними, по-перше, встановлено визначеність щодо кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації, по-друге, буде реально запроваджено таку відповідальність.

Річ у тім, що чинна стаття 366-1 Кримінального кодексу України не «Декларування недостовірної інформації» є на сьогодні фактично не діє. Вона є мертвою через недосконалість законодавчого формулювання. Адже ця стаття передбачає кримінальну відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації».