Звіт про діяльність Благодійного фонду Василя Яніцького «Наш Край»

З власної ініціативи Василя Яніцького та за сприяння Благодійного фонду «Наш край» з 2010 року в регіоні ведеться активна робота з підтримки талановитої і творчої молоді, мистецьких колективів, місцевих спортсменів, воїнів АТО, стареньких, сиріт та малозабезпечених верств населення.

930 тисяч гривень склав у 2015 році бюджет благодійних програм фонду «Наш край»:

Освітні програми:

У 2010 році Василь Яніцький започаткував іменну премію «Інтелект» для талановитих учнів, які показали найвищі здобутки у предметних олімпіадах та різноманітних наукових конкурсах. За цей час її лауреатами стали більше сімдесяти поліських школярів, ще більш як півтори сотні отримали заохочення. Цього року грошові премії отримали ще 17 старшокласників.

Фонд регулярно дбає про покращення матеріального стану шкіл, забезпечення їх найнеобхіднішим. Цього року до сільських шкіл Зарічненщини було закуплено і передано 200 підручників з англійської мови для 4 класу, інші підручники, спортивний інвентар.

Соціальні програми для дітей:

Багато уваги фонд «Наш край» приділяє питанням оздоровлення дітей та патріотичному вихованню. Завдяки зусиллям Василя Яніцького десять школярів із багатодітних родин та діти воїнів АТО цього року відпочили в міжнародному таборі «Артек-Буковель». Фонд також долучився до організації відпочинку на Білому озері дітей із Волновахи.

Шостий рік поспіль підтримує фонд і Школу бойового гопака «Джура». Влітку цього року за підтримки Василя Яніцького вкотре був організований спортивно-патріотичний табір під Берестечком, а восени гопаківці презентували свої досягнення на фестивалі в Канаді.

Традиційними стали подарунки від Фонду до Дня Святого Миколая. Цього року біля 2,5 тисяч було закуплено для сиріт, інвалідів, багатодітних родин та дітей учасників АТО.

25-ти садочкам округу БФ «Наш край» передплатив журнал «Малятко».

Соціальні програми для дорослих:

Фонд «Наш край» постійно допомагає Територіальним центрам соціального захисту населення. Цього року Василь Яніцький завітав до Соціального центру у селі Вичівка Зарічненського району і передав продукти та 20 комплектів постільної білизни. Також було надано кошти для добудови Будинку милосердя у селі Вежиця Рокитнівського району.

Десятки громадян, які звернулися до депутата, отримали матеріальну допомогу на лікування та вирішення проблем. Зокрема, ветерану Другої світової війни Микиті Хвальку з Борової, який живе на хуторі, була надана допомога на ремонт грубки. Виділялися кошти і на ремонт храмів у селі Старі Коні (Зарічненський район), Рокитне тощо.

Підтримка учасників АТО:

За власною ініціативою Василя Яніцького започаткована програма з вшанування пам’яті загиблих в ході АТО. За цей час на території округу встановлено дев’ять меморіальних дощок на честь бійців, які загинули, захищаючи суверенітет України на Донбасі.

Навесні-влітку за кошти Фонду на прохання мобілізованих земляків та військових частин, які перебували в зоні АТО, регулярно закуповувалося обмундирування і засоби спец захисту. Фонд неодноразово допомагав із пальним волонтерам, які везли зібрані речі на передову.

Фонд регулярно виділяє кошти на лікування та ремонт житла учасників АТО, надає матеріальну допомогу матерям загиблих.

Пропаганда здорового способу життя, підтримка сільського спорту:

Фонд «Наш край» активно підтримує розвиток сільського спорту. Тільки цього року більше десятка спортивних команд отримали спортивну форму. Василь Яніцький регулярно виступає спонсором різноманітних спортивних турнірів. За його ініціативи було відкрито чотири більярдних клуби, закуплено додатково десять столів для настільного тенісу.

На День Незалежності за підтримки Василя Яніцького в Рокитному відбувся унікальний матч миру між футболістами Рокитнівщини та легендами київського «Динамо». Тричі депутат організовував поїздки груп футбольних вболівальників на історичні матчі за участю збірної України з футболу та Київського “Динамо”.

Підтримка культурних заходів та творчих колективів:

Один із напрямків роботи БФ «Наш край» – підтримка місцевих творчих колективів, допомога в організації оглядів-конкурсів місцевих талантів, виданні альманаху Дубровицького літературного об’єднання «Журавлина». Цього року Василь Яніцький виступив спонсором традиційного обласного фестивалю-конкурсу хорових колективів імені Євгена Кухарця.

На особисте запрошення Василя Яніцького на святкуванні Дня Дубровиці та Дня Кузнецовська виступили зірки української естради – Ірина Шинкарук з гуртом «Древляни» та Тарас Петриненко і Тетяна Горобець.