Рівненщина отримає мільйонні вливання від Світового банку

фінанси

Кошти підуть на реорганізацію та покращення послуг охорони здоров`я. Зокрема, як розповів заступник начальника управління охорони здоров`я ОДА Василь Височанський, проект розрахований на п`ять років.
За цей термін медичні заклади відремонтують та встановлять новітнє обладнання. А також проведуть навчальні семінари та відрядження для працівників медичної галузі.
- 9 березня відбувся спільний брифінг, на якому був присутній Президент, - каже Василь Височанський. - З Світового банку нам повідомили, що у Вашингтоні був затверджений цей проект.
Таким чином, 8 областей України отримають близько 210 мільйонів доларів. Рівненщина - чи не найбільше серед західних областей - 25 мільйонів доларів.
В управління охорони здоров`я ОДА кажуть, що метою грошових інвестицій є поліпшення інфраструктури медичної сфери, покращення надання допомоги хворим та оповіщення населення щодо хвороб системи кровообігу.
- Плануємо з 26 ФАПІв переобладнати у 26 лаботарій, а в 79-ти провести капітальний ремонт, - розкриває плани пан Височанський.
Заступник начальника управління охорони здоров`я запевняє, що кожен район отримає гроші в однаковій мірі. А пілотниками в отриманні фіндопомоги стануть Володимирецький та Зарічненський райони.
Не менш важливим є те, що співфінансуватиметься проект з державного бюджету - такі були вимоги Світового банку. А ще експерти Банку хочуть, щоб гроші освоювались прозоро та чесно.
- На жаль, Світовий банк не захотів закупити нам машини швидкої допомоги, хоча ми дуже просили, - бідкається пан Височанський.
Відтак, половина грошей підуть на ремонт, реконструкцію діючих лікарських амбулаторій - 12,6 млн $. Цікаво, що 2 мільйони доларів витратять на розвиток ІТ медичної галузі.
- Ми вже отримали 9 млн 340 тис/ гривень. Перші зміни ви побачите в червні цього року. Я запевняю, що Світовий банк поставив перед нами вимоги. І все буде дуже суворо із видатками, - каже Височанський.

Денис ГРИЩУК

З сайту:http://charivne.info/

Коментарі

Поки 26 ФАПів переобладнають у 26 "лаботарій"(певне амбулаторій) 3% медичних працівників викинуть на вулицю після затвердженого обласною та районними радами скорочення.