Обласна рада не виділила землі для видобутку бурштину

Рівненська обласна рада

Держслужба геології та надр України відкликала заяви на видачу спецдозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки бурштину ТОВ «Надра – Спецленд Ресурси». Про це на засіданні президії облради повідомив Володимир Ковальчук. Загалом, нагадав керівник депутатського корпусу, це підприємство претендувало на понад 30 тисяч гектарів земель у Березнівському районі.

Окрім того, директор ПАТ «ДАК Українські поліметали», яким належить «Укрбурштин», Костянтин Лісничий, після розмови з депутатами обласної ради, заявив, що теж звертатиметься до Держслужби, аби у столиці відкликали заяви на виділення 4 тисяч 767 гектарів у Сарненському районі. Керівник «Українських поліметалів» погодився з депутатами, що перед тим як братися за видобуток «сонячного каменю», потрібно спершу обговорити це з усіма зацікавленими сторонами, зокрема з місцевими громадами.
– Ми не дозволили забрати багату на бурштин землю в громади Рівненщини. Обласна рада добилася, аби Держслужба геології і надр України відкликала заяви на виділення землі ТОВ «Надра – Спецленд Ресурси». Окрім того, в «Укрбурштині» теж погодились це зробити. Якщо ж до завтрашньої сесії ми не отримаємо відкликання документів – виноситиму на розгляд колег рішення про відмову «Укрбурштину» у наданні спецдозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення земель, а по-суті – видобутку бурштину. Хочу заявити, столичні «ділки» зрозуміли, що ми не дозволимо їм проводити свої темні оборудки та збагачуватися за рахунок національного багатства, – зазначив голова обласної ради Володимир Ковальчук.

Також у порядок денний позачергової сесії Рівненської обласної ради внесено питання щодо погодження видачі ТОВ «Т-Стиль» спецдозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки питних підземних вод. Окрім того, обласні обранці розглянуть заяву щодо неприпустимості дискредитації патрульної поліції.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради