Одесити теж хочуть бурштину

Прокуратурою Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта стосовно жителя Одеської області, який вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч.5 ст.27 ч.2 ст.240, ч.1 ст. 263-1, 128 КК України (участь у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення, незаконна переробка вогнепальної зброї, необережне тяжке тілесне ушкодження).
Доведено, що чоловік, виконував роль пособника у незаконному видобуванні групою осіб бурштину-сирцю на території Зарічненського району Рівненської області. Його функція полягала у забезпеченні фізичного та силового захисту спільників. Під час здійснення своєї «протиправної» діяльності чоловік з необережності здійснив чергою 2 постріли із саморобного карабіна у бік незнайомого йому чоловіка, влучивши тому в обидві ноги, чим завдав останньому тяжкі тілесні ушкодження.
Під час судового засідання обвинувачений визнав свою участь у незаконному бурштиновому промислі, пояснив, що жодним чином не хотів поранити людину, а лише налякати її з метою залишення місця, де працювали копачі.
Вироком Зарічненського районного суду чоловіка визнано винним у вчиненні вказаних злочинів та, врахувавши його щире каяття та сприяння у розслідуванні, останньому призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки із встановленням іспитового терміну тривалістю 1 рік. А також відповідно до ст. 76 КК України на останнього покладено обов’язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти про зміну проживання, роботи або навчання. Зброю конфісковано.
Засуджений добровільно відшкодував потерпілому завдану шкоду у вигляді витрат, понесених останнім у зв’язку із лікуванням.
Вирок суду в законну силу ще не вступив. Учасники кримінального процесу мають право на його оскарження в передбачений законом термін.
Слід зазначити, що спільники засудженого, які незаконно займались видобутком бурштину також понесли покарання згідно вимог кримінального законодавства.

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області