У Зарічненському районі жінки бунтують проти мобілізації.

мобілізація

20 січня стартував перший етап четвертої хвилі часткової мобілізації. На Рівненщині військові разом із працівниками міліції особам від 18 до 60 років вручають запрошення до військкоматів для взяття на військовий облік та проходження медичного огляду. В одному із сіл жінки знищили повістки.

23 січня до міліції надійшло повідомлення, що біля однієї із сільських рад Зарічненського району зібрались місцеві жителі, переважно жінки, в кількості майже 50 чоловік з претензіями щодо порядку проведення мобілізації. Правоохоронці з`ясували, що громада висунула вимогу про видачу їм повісток, які надйшли до сільської ради з військкомату. Сільський голова зачитав присутнім прізвища громадян, які підлягають мобілізіції. Однак, в цей час обурені мітингувальники вихопили з його рук повістки та розірвали, після чого повернули їх сільському голові. Крім того, за ініціативи мітингуючих, зібрано понад дві сотні підписів у знак протесту щодо проведення призову та мобілізації.

- Відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частино 2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство), - повідомив начальник УМВС України в Рівненській області Сергій Максимов. – Така реакція жителів північних районів краю цілком зрозуміла, адже таким чином їх мешканці намагаються уникнути мобілізації, не полишаючи власного збагачення за рахунок державних надр. Останнім часом, коли правоохоронці жорстко реагують на незаконний видобуток бурштину, місцеве населення намагається залишити вдома своїх чоловіків. Однак, хочу попередити, що "ухильники" будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 336 Кримінального кодекс України (ухилення від призову за мобілізацією), небажання захищати свою країну буде коштувати призовникові волі строком від 2 до 5 років.

Крім того, у дворах зараз можна побачити хіба що дітей, адже доросле населення сховалося у своїх помешканнях. Навіть білизна, яка давно вже висохла, залишається висіти на подвір’ї. Не видно і знарядь незаконного видобутку бурштину. Подейкують, що транспорт, мотопомпи та інше обладнання бурштинокопачі повивозили зі своїх дворів, приховуючи таким чином свою причетність до розкрадання державних надр.

Правоохоронці Рівненщини і надалі проводитимуть оперативно-профілактичні заходи щодо припинення незаконного видобутку бурштину. Наразі у Сарненському районі під час сутички міліціонерів із бурштинокопачами затримані вже троє осіб, причетних до побиття правоохоронців. Встановлюються інші особи цієї події.

Інформує СЗГ УМВС в Рівненській області